fbpx
dijital pazarlama teknikleri 2
Dijital Pazarlama Teknikleri Nedir?
14 Haziran 2017
ClıckBank Kayıt Olma 2019 guncel
ClickBank Kayıt Olma 2019 Güncel
5 Ekim 2019
google internetten para kazanma bölüm 1

Google ile internetten para kazanma hayal mi, gerçek mi?

Sizde internetten günde 168 dolar kazanmak ister miydiniz?

Bunu dünyanın en büyük arama motoru olan Google yardımıyla yapacağınızı söylesem?

Bu videoda size internetten tam zamanlı gelir elde etmeyi göstereceğim. Daha da güzeli;

Sıfır yatırımla,

Dünyanın her yerinden,

Günde 1 saat çalışarak,

Hiç tecrübeniz olmasa dahi yapabilirsiniz.

Bu sayede evinizde oturduğunuz yerden dahi çalışabilir ve internetten para kazanma sayesinde sevdiklerinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Hayal ettiğiniz özgürlüğe kavuşup dünyayı gezerek dahi para kazanabilirsiniz. Daha da güzeli bu makale serimizin sonunda bu metodu daha hızlı ve kolay şekilde yapabilmeniz için kendi taslağımı paylaşacağım.

Abartmışız biraz makale girişinde değil mi? Kulağa çok hoş geliyor sanki gerçekle hiç alakası olmayan “Yok, bu kadar para kazanacakmışım. Bilmem ne!” vs. Hayır arkadaşlar, hiç abartmadık.

ucretsız tıcaret semınerını kacırma!

Ben size inanıyorum. Yapabileceğinize inanıyorum fakat adım adım ve dikkatli bir şekilde makaleyi okuyun. Tekrar tekrar okuyabilirsiniz. Adım adım detaylarıyla anlatacağım. Sayısal olan kişilere de hitap edeceğim. Makalenin girişinde duygusal kişilere hitap ettik. Şimdi de sayısal olarak matematiksel bir hesap gösterelim ki siz de bu işi yapabileceğinizi anlayın.

Öncelikle sözümü tutmak istiyorum ki ben Youtube dan elde ettiğim reklam gelirini vakıflara paylaşacağımı söylemiştim. Şimdi sizlerden gelen istek doğrultusunda Youtube reklam gelirimi Mehmetçik vakfına paylaşacağım. Diğer bağışlarımı şu sayfadan görebilirsiniz.

Armağan Kızılcan’ın Bağışları

Ben Armağan Kızılcan ve internetten para kazanma yolunda internet üzerinden tam zamanlı ticaret yaparak gelir elde ediyorum. Birçok markanın sahibiyim ve bugün de sizlere tam olarak bunu anlatacağım. Günde 168 dolara kadar nasıl Google ı kullanarak sizler de gelir elde edebilirsiniz? Günde 168 dolar yanlış duymadınız. Bunu yapabileceğinize inanıyorum. Peki bunu nasıl yapacağız?

Çok büyük bir olanak var be bu olanak internet sitelerinin atladığı bir şey. O da internet sitelerine gelen trafiği tekrardan hatırlatma reklamlarıyla müşteri olmaya dönüştürmek. Bütün işletmeler bu reklam olanağını neredeyse atlıyor. Tabii ki lokal işletmelerden bahsediyorum. Bizim gibi internet işletmeleri tabii ki bunları atlamıyorlar. Bu olanağı da kullanarak sizler de işletmelere yardım edip onların müşteri kazanma problemini çözerek günde 168 dolara kadar kazanabilirsiniz. Bunu sadece Türkiye’deki lokal işletmelere değil bütün dünyadaki lokal işletmelere yapabilirsiniz. Şimdi adım adım anlatacağım.

1. Öncelikle Google ile internetten para kazanmak için birinci adımımız Facebook Pixel Helper adlı eklentiyi bulacağız.

Chrome eklentisi olan bu eklentiyi kullanmak için Google Chrome kullanmak zorundasınız.

pixel helper eklenti foto

eklenti onaylama

2. Ekle dediğinizde sağ üstte böyle bir şey çıkacak.

eklenti ikon

Şimdi hiç merak etmeyin, adım adım anlatacağım. Bunu bilmemeniz çok normal. Bu tür işlere hâkim olmamanız çok normal. Şimdi bu eklenti bize şu yararı sağlıyor. Herhangi bir websiteye girdiğinizi düşünün. Girdikten sonra ayakkabı ile alakalıysa ileri de ayakkabı reklamı, kıyafet reklamı çıkmaya başlıyor sağdan soldan. Bunu nasıl yapıyorlar? Tabii ki sizin üzerinize bu eklenti sayesinde bir takip cihazı ekliyorlar gibi düşünün. İnternette size çeşitli reklamlar gösteriyorlar ve onlarda internetten para kazanmak için bir şeyler yapıyorlar. Bizde bunu yapacağız. Peki lokal işletmeler bundan haberdar mı? Çoğu değil. Bu yüzden de biz bu şekilde onlara kaçırdıkları gerçekten potansiyel müşterileri çok yüksek oranda getirebileceğimizi ve onlara bu sayede yardımcı olabileceğimizi söyleyebiliriz.

Peki piksel yani hatırlatma reklamları ne kadar etkili? Kendi yeni açtığım bir reklamı örnek göstermek istiyorum.

facebook fiyatlar

Bakın 751 lira harcanmış bu soğuk reklam diye geçiyor. Yani hiç daha önce bizimle iletişime geçmemiş müşteriler. Diğeri de hatırlatma reklamı. Yani bizim hali hazırda üzerine piksel gönderdiğimiz yani bizim internet sitemize girmiş olan kişiler bunlar.

facebook dönüşüm

Hatırlatma reklamlarında 161 liraya 11 müşteri olmuşken soğuk reklamlarda 751 liraya 2 müşteri yakalayarak internetten para kazanma yolunda başarılı olmuşum. Yani 2 tarafta da yaklaşık 5 katlık bir fark var. Birisi 25 kat daha ucuz. Sakın unutmayın ki hatırlatma reklamlarından daha ucuz bir reklam yöntemi yoktur. Bu yüzden birçok kişi trafiklerindeki o tekrardan hatırlatma reklamı yapmayı atladığı için aslında birçok parayı çöpe atıyor.

Peki biz bunu nasıl lokal işletmelere anlaşılır bir şekilde anlatıp satış yapıp paramızı alıp onlara yardımcı olacağız. Şimdi bunlara doğru geçiyorum. Facebook Pixel Helper ı indirdik. Sağ üstte çıkar ve eğer girdiğiniz sitede piksel varsa gördüğünüz üzere sitenin içinde bulunan pikseller oraya çıkar.

pixel aktif hal arm kızılcan

Benim diğer sitem ticaretegitimi.com da aynı şekilde pikselleri görebileceksiniz.

pixel aktif tic egitim

Fakat size Jobs and Professions (işler ve yaptıkları) resmini göstermek istiyorum ki hangi sektörlerin bizim internetten para kazanmamız için uygun olduğunu görelim. Elektrikçiler, muhasebeciler, berberler bunlara hâkim mi derseniz bir şey diyemiyorum, kendiniz düşünün.

jobs and profession

Şimdi örneğimiz olan diş doktorlarından yola çıkalım. Bakalım bu konuya hakimler mi? “diş doktoru izmir” diye Google üzerinde arattım. Bunu siz istediğiniz şekilde aratabilirsiniz istediğiniz mesleğe bağlı olarak. Bunu söylüyorum çünkü sonradan “Diş doktoru mu olmalı? İzmir’de mi olmalı?” diye bazen sorular alıyoruz Youtube da yorumlarda. Bu arada aklınıza takılan bir soru varsa lütfen aşağıda yorum olarak yazın. Bu bir örnek ve bu örneği almamın sebebi herkesin ulaşabileceği gerçekten dijital pazarlama anlamında gerçekten müşteri üretme anlamında eksikleri olduğunu düşündüğüm bir meslek dalı olması.

diş doktoru izmir araması

3. Organik olarak çıkan ilk sayfalara bakalım şimdi.

Burada zaten ben sizler için önceden baktığım ve incelediğim internet sitesini sizlere göstermek istiyorum. Sizlerle beraberce de kontrol edelim.

NO PİXEL FOUND

Şu anda gördüğünüz gibi köşedeki eklentiye tıkladığımızda “No pixel found.” diye hata vermekte. İşte bu sizin internetten para kazanma yolunda bir gelir potansiyeli yakaladığınızı gösteriyor. Burada telefon numaraları vs. var. Ben aradım ve dedim ki “Ya arkadaşlar, çok güzel internet sitesi yapmışsınız fakat sizin bir pixele ihtiyacınız var. Pixel kullanın pixel. O kadar müşteri geliyor.” Şimdi burada bir de canlı destekleri de var. Canlı desteği de kurmuşlar fakat pixel kurmamışlar. Ne kadar büyük bir eksik. 25 kat daha ucuza yaptığımız bizim kendi şirketlerimizde reklamları insanlar kullanmıyorlar. Bu büyük eksiklik. Biz bunu tamamlayabiliriz. Peki nasıl yapacağız? Adım adım anlatacağım dikkatle okuyun.

Peki sadece yurtiçine mi yönelmeliyim? Hayır, kesinlikle hayır. Yurtdışına da yönelmelisiniz. Çok fazla İngilizce bilmenize de gerek yok. Çünkü yurtdışında gerçekten daha kolay müşteri elde edilebiliyor. Daha çok gelir elde ediliyor. Fakat yine de size bırakıyorum. Türkçe de yapabilirsiniz. Şimdi İngilizce arama yapıp durumları görelim isterseniz.

4. “canada Montreal dentist” dedim. Bir tane ilk çıkanlardan bakalım isterseniz.

iki adet canada montreal arama

NUODENTAL PİXEL VAR

Bir de şuna bakacağız bakalım pixelleri var mı?

YUSUF PİXEL YOK

İnternetten para kazanma yolunda zaman kaybetmemek için ben önceden araştırdım ve burada pikselimiz var gördüğünüz üzere. Zaten çok güzel bir internet sitesi yapmışlar. Demek ki profesyonel biriyle çalışıyorlar. Eksikleri var mı? Tabii ki. Milyon tane eksik buluruz. Ama o kadar da derinlemesine inmeye gerek yok fakat bunlar da geliştirilebilir. Yani biraz artık o zihnimizi açalım. Gerçekten imkanlar çok fazla yapabileceğimiz işler çok fazla. Yeter ki kendimizi geliştirmeyi öğrenelim.

5. Bakın Facebook Pixel vs. yok.

Ne diyeceğiz adamları arayıp “Doktor Michael Youssef, pixele sahip değilsiniz. lütfen sitenize pixel eklememe izin verin.” Artık Türkçe mi söylersiniz Fransızca mı söylersiniz İngilizce mi söylersiniz bilemem. Tabii ki şakasını yapıyorum ama arayıp kendilerine durumu izah etmeniz gerekmekte. Eğer arayamıyorsanız mail atmanız bir başka yol olabilir. Çok detaylı bakmayacağım. Olayın özetini anladınız diye düşünüyorum.

ucretsız tıcaret semınerını kacırma!

Yine ben bir özet geçeyim. Arıyoruz ya da mail atıyoruz. Diyoruz ki “Sizde piksel yok kardeşim.” Onlar ise “Piksel nedir?” diye soracaklar. Böyle 25 kata kadar daha ucuz reklam sağlayabileceğinizi hali hazırda gelen trafiğinize tekrardan görüntüleme yapmak üzerine bir reklam eklentisi olduğunu anlatacaksınız. Peki ben nasıl reklam yapacağım? Bir sonraki yazımızda sizlere bunu anlatacağım.

İnternetten para kazanma yolunda daha fazlası için takipte kalın.

15 Comments

 1. SERDAR ERDOĞAN dedi ki:

  Merhaba Armağan Bey ,
  Benim de anlamadığım konu bahsi geçen reklamdan biz nasıl para kazanıyoruz bununla alakalı detaylı bir video yayınlamanız mümkün mü yada yorumlar kısmından da cevap verebilirsiniz teşekkürler.

  • Ege Karakuzu dedi ki:

   Evet orayı çoğu kişi anlamamış durumda ama ben şöyle olduğunu düşünüyorum ; Site sahipleri ile iletişime geçip onlardan reklam parası istiyoruz daha sonra reklam veriyoruz . Ama Armağan Bey bununla ilgili bir video daha çekse çok yararlı olacaktır

 2. Nazim dedi ki:

  Merhaba Armagan bey,
  Ben de pixel sayesinde nasil para kazanacagimizi anlamadim, anlata bilirmisiniz?

  • Hasan dedi ki:

   Peki biz bu adamlarla nasil iletişime geçeceğiz hadi geçtik diyelim nasil parayi alacağız bi video daha bekliyoruz

 3. Tamer dedi ki:

  Paramızı nasıl alacağız peki? Parayı kim veriyor?

 4. Elcan dedi ki:

  Selam biz onlarin site kurucularina ne gonderecegiz?

 5. metehan dedi ki:

  çok yararlı bir konu fakat bende anlayamadım tam olarak bu konuyu diğer videolarda ayrıntılı şekilde anlatabilirmisiniz?

 6. MUSTAFASUKRI dedi ki:

  Reklam vermeyi anladım şimdi sıra parayı nasıl kazanacağımda.

 7. Baran İnceyol dedi ki:

  Armağan bey merhaba

  iyi bir video paylaşımı yapmışsınız lakin biraz üst seviyeden anlatım yapmışsınız. Çok az kolaya inerseniz süper olacak . Etkili bir video olmuş teşekkürler…

 8. İBRAHİM DÜLOĞLU dedi ki:

  Merhaba,
  Herşeyi dört dörtlük hazırladık. Lokal firma ile iletişime geçtik. Firma yetkilisi kurumsal kimligimiz olmadığından (bireysel yaptigimizdan) bizi ciddiye alip neden ödeme yapsın. Internet reklamlarına ilgili ise kendi yapar veya tanıdığı birine sorar. Ben olsam mail gelse ciddiye almam büyük olasılıkla spam a düşecektir düşmesede silip geçerim. Arayan biri olursa da dolandırıcı diye telefonu yuzune kapatılır.

 9. hüseyin dedi ki:

  merhaba bu raklamı kendi facebook hesabımızdan mı vereceğiz?

 10. ONAT dedi ki:

  Armağan bey videonuzu çok beğendim ama şunu anlamadım ve gördüğüm kadarıyla baya insan anlamamış para nasıl kazanacağız site sahibine bu durumdan bahsedip biz reklam vererek mi yoksa bu söylediğim yanlış başka yoldan mı

 11. Emre dedi ki:

  Parayı nasıl yatırıcaklar

 12. ramazan dedi ki:

  Armağan bey facebook pixel üzerinden nasıl para kazanacağımızı daha detaylı anlatıp gösterir misiniz?

 13. cengiz dedi ki:

  bu yöntemle biz nasıl bir gelir sağlayabiliriz Armağan Bey? En kısa zamanda bekliyoruz lütfen:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir